Kaş Pudralama (Gölgelendirme) Tekniği Nedir?

Son zamanlarda çok uygulanan bir yöntemdir. Güzellik ve görünüş her kadın için oldukça önemlidir. Tarzlar ve istekler her ne kadar farklı olsa da amaç ve arzular aynıdır. Son zamanlarda doğal görünüme dönüş akımı herkes tarafından gerek makyaj gerekse kalıcı makyaj tekniği ile kullanılmaktadır.

Kaş Pudralama (Gölgelendirme) Tekniği Nedir?

Cildin en ince tabakasına yapılan sık iğne atışları ile gerçekleştirilen Mikro Pigmentlerin derinin bir tık üst tabakasına yapılan gölgelendirme tekniğine kaş pudralama tekniği denilmektedir.

Dolgu tekniği ile pudralama tekniği arasındaki fark ise dolgu tekniği kaşlara yapılan işlemde biraz daha belirgin ve keskin olmasıdır.

Pudralama tekniğinde ise renkler biraz flu'dur. Genellikle sürekli olarak kaşlarını doldurma ihtiyacı duyan kişilerin ve aynı zamanda doğal bir görünüm elde etmek isteyenlerin pudralama tekniğini uygulamaları gerekmektedir. Kaş kılları zayıf olan ve seyrek olan kişilerin genellikle tercih ettiği bir uygulamadır. Pudralama yöntemi diğer yöntemlerden ayıran bir diğer özelliği ise daha uzun süreli kullanabilir olmasıdır.

Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Kaş pudralama yönteminin uzun ömürlü olabilmesi için sürekli olarak alkol ve sigara kullanımı, gün içerisinde çok fazla güneşe maruz kalma gibi durumlar kaş pudralama yötemini olumsuz yönde etkilemektedir.

Son Yazılar

KALICI MAKYAJ için öncelikle sizleri dinliyor, isteğiniz doğrultusunda uygun tasarımlar yapıyoruz.

Güzellik ve kalıcı makyaj hakkında bütün gelişmeleri yakından takip ediyor, bildiklerimizi paylaşıyoruz.