Kalıcı Makyaj (Permanent Make Up) Nedir?

Kalıcı makyaj, yüz bölgesinde çeşitli noktalara uygulanabilen, bakımlı bir görüntünün gece gündüz korunduğu, silme ve temizlemeye gerek kalmayan bir işlemdir. Kalıcı makyaj, tıpkı dövme gibi deri altına özel uygulama iğneleri ile yapılmaktadır. Özel boyalar kullanılan kalıcı makyajda bazı teknikler kullanılır ve hedef doğal bir duruş elde etmek, canlı görüntüyü desteklemektir.

Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle "Mikro Pigment uygulaması" mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemidir.

Bu alerjik olmayan, ciltlerde özellikle yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi içermez. Kalıcı makyajın dövme ile karıştırılmaması gereklidir, ama aynı şekilde uzun yıllar ciltte kalarak doğal görünümü korur. Daha çok kozmetik-dövme sayılabilecek bu işlem sayesinde kaş, göz çizgisi veya dudaklarda doğal cilt renginizle uyumlu etkiler yaratılabileceği gibi bazı ufak kusurlar kapatılabilir. Şekil bozuklukları giderilebilir. Böylece daha düzgün, bakımlı ve genç bir görünüm kazanılabilir. Mikro Pigmentasyon, halk arasındaki adı ile kalıcı makyaj, aslında semi permanant, yani yarı kalıcıdır. Nedenine gelirsek; Mikro pigmentasyonda kullanılan pigmentler, boya maddeleri, zamanla hücrelerin fizyolojik fonksiyonu olan fagositoz ile yok olurlar. Hücre, pigmenti içerisine alır, parçalar ve yok eder.

Kalıcı makyaj ilk yapıldığında size olması gerekenden daha koyu, daha kalın gelebilir. Fakat kısa sürede bu durum değişir. Cilt kendini yeniler ve pigmentler doğal bir görünüme kavuşur. Makyajın iyileşip natürelleşmesi 5 gün sonra kendini belli eder.

Son Yazılar

KALICI MAKYAJ için öncelikle sizleri dinliyor, isteğiniz doğrultusunda uygun tasarımlar yapıyoruz.

Güzellik ve kalıcı makyaj hakkında bütün gelişmeleri yakından takip ediyor, bildiklerimizi paylaşıyoruz.