Kalıcı Makyaj (Permanent Make Up) Nedir?

Kalıcı makyaj, yüz bölgesinde çeşitli noktalara uygulanabilen, bakımlı bir görüntünün gece gündüz korunduğu, silme ve temizlemeye gerek kalmayan bir işlemdir. Kalıcı makyaj, tıpkı dövme gibi deri altına özel uygulama iğneleri ile yapılmaktadır. Özel boyalar kullanılan kalıcı makyajda bazı teknikler kullanılır ve hedef doğal bir duruş elde etmek, canlı görüntüyü desteklemektir.

Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle "Mikro Pigment uygulaması" mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemidir.

Mikroblading Nedir?

Japon tekniği ile yapılan kaş çizme metodudur. Tek kullanımlık iğneler ile doğal kaş kılına özdeş kıllar çizerek derinin altına boya enjekte edilir. Sonuç son derece doğal ve kendi kaş kılından ayırt edilemez.

Boyalar tamamen doğal bitki köklerindeki pigmentten üretilmektedir, kimyasal madde içermez, lisanslıdır.

Kaş Kontürü Uygulama Teknikleri

♦ Microblading 3D Kıl Tekniği Kıl tekniği ile kaş kontür uygulaması kendi kaşlarınızın renginde ve yönünde microblading kalemi kullanılarak kıl görünümlü çizgiler ile yapılır. Bu teknik sayesinde en doğal görüntü elde edilir.

♦ Dolgu tekniği Kaş kontür dolgu tekniğinde kaşların arasındaki tüm boşluklar doldurularak yapılır, uygulama sırasında micropigmentation tekniği kullanılır. Dolgu tekniği ile yapılan uygulamalar daha uzun süre kalıcıdır.

♦ Gölgeleme tekniği Gölgeleme tekniği, mikroblading kıl tekniği ile dolgu tekniğinin bir arada uygulanmasıdır. Önce mikroblading kıl tekniği uygulanarak kaşlarda doğal bir görünüm sağlanır, daha sonra kalıcılık için kaşların arasındaki boşluklar doldurulur.

Eyeliner & Dipliner

Kalıcı makyaj eyeliner uygulaması ile büyük gözleri normalleştirebilir, bitişik gözleri daha ayrık gösterebilir, küçük gözleri daha büyük gösterebilir, iddiasız gözleri daha egzotik ve çekici gösterebilirsiniz.

Günlük makyajda eyelinerı sürekli tercih etmeyen ancak gözlerinin daha büyük görünmesini isteyen bayanlar için kalıcı dipliner uygulaması tercih edilir.

Dudak Kontürü

Dudak kontürü uygulaması ile hiçbir cerrahi operasyon veya dolgu olmadan küçük ce ince dudaklar daha büyük ve dolgun yapılabilir, büyük ve dolgun dudaklar ise daha küçük ve ince gösterilebilir.

Dudakta renk boşlukları ve yara izi varsa mükemmel kamufle ederek dudakları normal görüntüsüne getirebilir.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj için öncelikle kişinin talebi dinlenir ve talebe uygun tasarım yapılır. Ardından renk seçimi yapılır ve tasarım deri altına iğneler ile çizilir.

Buna ek olarak kalıcı makyaj, çeşitli rahatsızlıklar ve ilaç kullanımı sonucunda kaş, kirpik kaybı yaşayan, dudak kontürü silinen, solgun görüntüde olan kişilerde de daha canlı ve sağlıklı bir duruş için kamufle edici ve canlandırıcı özelliğe sahiptir. Bu gibi durumlarda özel tasarımlar ile doğal renklerde tedavi sağlanabilir.

Kalıcı Makyajı Kimler Tercih Ediyor?

Makyaja zaman ayıramayan çalışan bayanlar, kaşları seyrek ya da dökülmüş olanlar, duyarlı gözleri olanlar, lens kullananlar, kozmetik ürünlere alerjisi olup makyaj yapamayanlar,

Artrit hastalığı var veya titreyen elleri olanlar, atletler, sporcular, profesyonel yaşamda devamlı iyi görünmek zorunda olanlar, hastalık ya da kemoterapi gibi tedaviler sebebiyle problem yaşayanlar, yüzlerinde bulunmakta olan asimetrik hatlardan kurtulmak isteyenler, dağılmayan makyajın avantajını kullanmak isteyenler olarak sıralanabilir.

Kalıcı Makyaj Uygulamasından Sonra Kesinlikle Yapılmaması Gerekenler

Uygulama sonrasında 48 saat boyunca işlem yapılan bölgenin yıkanmaması, suyla ya da herhangi başka bir sıvıyla temas etmemesi gerekiyor. Yedi gün boyunca da havuz, deniz ve saunadan uzak durmak şart.

Uygulama sonrasında iki gün içinde bölgede oluşan kabuklar yaklaşık bir hafta içinde kendiliğinden dökülüyor. Oluşan kabuklar elle koparılırsa, renk boşlukları oluşabiliyor.

Kaş Pudralama (Gölgelendirme) Tekniği Nedir?

Son zamanlarda çok uygulanan bir yöntemdir. Güzellik ve görünüş her kadın için oldukça önemlidir. Tarzlar ve istekler her ne kadar farklı olsa da amaç ve arzular aynıdır. Son zamanlarda doğal görünüme dönüş akımı herkes tarafından gerek makyaj gerekse kalıcı makyaj tekniği ile kullanılmaktadır.

Kaş Pudralama (Gölgelendirme) Tekniği Nedir?

Cildin en ince tabakasına yapılan sık iğne atışları ile gerçekleştirilen Mikro Pigmentlerin derinin bir tık üst tabakasına yapılan gölgelendirme tekniğine kaş pudralama tekniği denilmektedir.

KALICI MAKYAJ için öncelikle sizleri dinliyor, isteğiniz doğrultusunda uygun tasarımlar yapıyoruz.

Güzellik ve kalıcı makyaj hakkında bütün gelişmeleri yakından takip ediyor, bildiklerimizi paylaşıyoruz.